İstanbul Valiliği, geçtiğimiz günlerde kentte sahte alkol zehirlenmesi nedeniyle 11’i yabancı 22 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. 16 kişinin durumunun ciddi olduğu belirtildi.

İstanbul Valiliği, kentte sahte alkol nedeniyle toplam 22 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, jandarma ve polis ekiplerinin sahte alkol zehirlenmesine ilişkin yaptığı tespitler sonucunda 46 kişinin hastanelere başvurduğu belirtildi. 11’i yabancı 22 kişinin sahte alkolden hayatını kaybettiği, 5’i yabancı 16 kişinin ise hayati tehlikesinin devam ettiği kaydedildi. Son kontrol ve denetim faaliyetlerinde yakalanan 12 zanlıdan 4’ünün tutuklandığı belirtilirken, 2 zanlıya da “Adli Kontrol Hükümleri” uygulandığı belirtildi.

Valilik Uyarılarda Bulundu..

Açıklamada, 16 Kasım-16 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonlar hakkında da bilgi verildi. 56 operasyonda; Hakkında işlem yapılan 78 zanlıdan 14’ünün tutuklandığı, 17 zanlı hakkında adli kontrol hükümlerinin uygulandığı kaydedildi.

32 bin 978 dolu şişe alkollü içki, 27 ton 619 litre alkollü içki, sahte alkol üretiminde kullanılan çok sayıda damıtma kazanı, hortum, huni, kapak kapatma makineleri, kap ısıtıcılar, alkol sayaçları, etiketler ve kapak ısıtıcılarının bulunduğu vurgulandı. Operasyonlarda makinelere el konuldu.

Vatandaşlarımızın görme kaybı başta olmak üzere birçok sağlık sorununa ve can kaybına neden olabilen sahte alkol ile ilgili ihbar ve şikayetlerini güvenlik güçlerimize ve ‘174’ Alo Gıda Acil Hattı’na bildirmeleri önem arz etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here